Vybíráme filtrační nádobu na vodu

Pít každý den správné množství vody je důležitý návyk, díky kterému se cítíme zdravěji a lépe fungujeme. Abyste zůstali hydratovaní, aniž byste znečišťovali planetu, použijte filtrační konvici. Úsporou je i rezignace na plastové lahve. Jakou filtrační nádobu si mám koupit, aby dlouho vydržela? 

– Filtrační konvice vám pomůže osvojit si návyk pít doporučené množství vody po celý den. Postaráte se tak o své zdraví a pohodu.

– Díky filtrační konvici ušetříte za nákup balené vody a navíc budete pečovat o životní prostředí tím, že omezíte množství vyhazovaného plastu.

– Při výběru džbánu věnujte pozornost následujícím parametrům daného modelu: kapacita, indikátor opotřebení filtru, materiál a možnost čištění v myčce.

– Většina džbánů potřebuje vyměnit filtr jednou za 4 týdny. Úroveň spotřeby tohoto komponentu je ovlivněna faktory, jako jsou: úroveň tvrdosti vody, stav instalace, ze které vodu čerpáte, a frekvence používání konvice.

Proč potřebujete filtrační nádobu?

Pro správné fungování organismu byste měli vypít alespoň 2 litry vody denně. Je vhodné připomenout, že zmíněné doporučené množství není jen voda, kterou pijete z láhve, ale také tekutiny obsažené ve všech potravinách, které během dne sníte. Ke své denní dávce vody je proto potřeba přidat veškeré ovoce, zeleninu, večeře, kávu a čaj. Pamatujte, že pravidelné pití vody minimalizuje mnoho onemocnění a zlepšuje vaši pohodu.

Filtrační konvice nejen podpoří váš zdravý životní styl, ale také vám pomůže ušetřit peníze. Pravidelný nákup balené vody má fixní náklady minimálně několik desítek zlotých měsíčně. Použití filtrační konvice vám umožní se tomu vyhnout. V takové situaci bude vaším jediným nákladem cyklická výměna filtru. Cena jedné kazety se pohybuje od několika do několika zlotých.

Filtrační konvice – jsou zdravé?

Filtrační konvice vám poskytne čistou vodu bez škodlivých chemikálií a usazenin, které zhoršují chuť a vůni. Nežádoucí látky zadržuje filtr umístěný pod víkem nádoby. Voda z kohoutku je sice pitná, ale její kvalita velmi závisí na stavu potrubí, kterými protéká. Pokud je vodovodní potrubí staré, vyplatí se vodu filtrovat, aby se z ní odstranily částice železa nebo chlóru.

Filtrační nádoba na vodu zaručuje:

– Voda z vodovodu bez vodního kamene, který vede k tvorbě vodního kamene na nádobí.

– Čistá voda bez těžkých kovů, která je často znečištěná a vytéká z potrubí.

– Voda bez chlóru.

– Nerezavějící voda.

Jak často by se měl uhlíkový filtr v konvici vyměňovat?

Výrobci většinou doporučují výměnu filtru jednou za 4 týdny. Pokud konvičku používáte několikrát denně nebo filtrujete vodu bohatou na usazeniny, možná budete chtít zvážit její výměnu dříve. Filtr se nevyplatí držet příliš dlouho, protože pak přestane plnit svou funkci. Každý model má přidělené množství vody, které dokáže vyčistit – nejčastěji je to v rozmezí 100-200 l. Některé džbány jsou vybaveny účinnějšími filtry, schopnými efektivního provozu až 3 měsíce.

Filtrační džbán – jakou vybrat a na co si dát při nákupu pozor?

Džbány zpravidla čistí vodu na podobné úrovni účinnosti. Většina modelů se liší cenou a dostupností filtrů, indikátory opotřebení filtrů a materiálem výroby. Na co se vyplatí věnovat pozornost při výběru filtrační konvice?

Kapacita

Na tomto místě stojí za zmínku, že část kapacity džbánu je využita pro filtr, který je umístěn pod horním krytem. Na obalech výrobci uvádějí objem, který tuto informaci nezohledňuje. Nejlepší je tedy věnovat pozornost samotné kapacitě nádrže na filtrovanou vodu. Při výběru správného džbánu pro vaši rodinu se vyplatí zvážit počet členů domácnosti a na základě toho zvolit vhodnou velikost džbánu. Je stanoveno, že modely s objemem 1,4 litru jsou nejlepší pro pár.

Indikátor opotřebení filtru

Většina modelů džbánů dostupných ve stacionárních a internetových obchodech má vhodné měřítko udávající úroveň užitečnosti vodního filtru. Po každém resetu začne indikátor odpočítávat do další výměny uhlíkové kazety. Je však důležité si uvědomit, že frekvence výměny filtru závisí nejen na stavu měřiče, ale také na tvrdosti a množství vody, kterou pijete.